Vybavení klece, akvária a terária


Aby se potkan nenudil, je třeba mu do klece, ale i do herního prostoru, nainstalovat mnoho prolézaček, hraček, postýlek, hamaků, domků a dalšího zařízení, se kterým se bude bavit. Ciri na dřevu Můžete zde najít mnoho praktických návodů, jak si takové zařízení vyrobit. Každý návod je opatřen fotografiemi nebo nákresy pro lepší zorientovatelnost.

Trojúhelníkový hamat

Výroba:

Co potřebujeme:

Látku, pokud možno netřepivou a dostatečně velkou podle počtu a velikosti potkanů. Pravoúhlé pravítko (trojúhelník), šicí stroj, jehlu, nit, špendlíky, nůžky, krejčovskou křídu.

Postup:

Na větší kus látky přiložíme trojúhelník a obkreslíme křídou jeho ramena. Trojúhelník posuneme po každém z nakreslených ramen a prodloužíme obě Připravenostrany do požadované velikosti. Potom obkreslíme odvěsnu.

Trojúhelník překlopíme na druhou stranu, přiložíme jej k nakreslené dověsně a z druhé stran zrcadlově překreslíme stejný trojúhelník. Vzniklý čtverec vystřihneme s přídavkami na zahýbání.

Ze stejné látky vystřihneme tři obdélníčky o velikosti asi 10 x 5 cm.

Kraje čtverce jednou nebo dvakrát zahneme do rubu a přešijeme nebo zašpendlíme. Tři malé obdélníčky přehneme K našpendleníz rubové strany na polovic, zašijeme jednu krátkou a dlouhou stranu, obdélník obrátíme na líc, založíme a přišijeme druhou krátkou stranu.

Založený čtverec přehneme na půl na trojúhelník. Do všech tří rohů vložíme na poutko přeloželé zahnuté a obrácené obdélníčky. Vše zašpendlíme. Na stroji přešijeme všechny tři strany trojúhelníku, přičemž připevníme dovnitř poutka.

Dotový hamak zavěsíme pomocí provazu, háčků nebo látky do klece.

Provas z látky

Pro zpestření klece, ale i potkaního dne je k potkanímu uvítání poměrně dost lehké vyrobit provaz z pruhů látek. Výroba vám nezabere ani půl hodiny a přitom celý výrobek působí pěkně i atraktivně. Potkani po něm vesele skotačí a žerou ho.

Co potřebujeme

Pouze 3 pruhy asi 10 cm široké nejlépe ze tří různě barevných látek nejlépe bavlněných nebarvených nebo méně třepivých. Délka závisí na potřebné délce provazu. Dál umět pléct copánek.

Pruhy na konci sešijeme nebo svázeme v uzel a začneme pléct copánek. Poměrně více stahujte, ať nejsou oka moc volná. Jakmile se dostanete ke konci, konce látek znovu sešijte nebo svažte tak, aby se copánek neuvolnil.Nejlepší je nechat si na začátku a na konci provazu několik centimetrů látek volných k přivázání na klec.

Provaz dejte do klece a připevněte jej mezi mříže normálním uzlem. Přeji vašim miláčkům spoustu zábavy.